logo

Twój Dom

Co zrobić aby znacznie obniżyć składkę ubezpieczeniową?

Wybierz odpowiednie zabezpieczenie przed włamaniem. Aby skutecznie obniżyć swoją składkę ubezpieczeniową w Towarzystwie Ubezpieczeniowym musisz wybrać odpowiednie drzwi.

Wysokość składki ubezpieczenia nieruchomości od włamania czy też kradzieży jest zależna od zabezpieczeń antywłamaniowych. Na szczególną uwagę zasługują drzwi zewnętrzne jakie zamontujemy. Ich wyposażenie pozwoli znacznie obniżyć składkę ubezpieczeniową, a co najważniejsze zmniejszy zainteresowanie złodziei naszym dobytkiem.

Podczas wyceny ubezpieczenia naszego domu czy mieszkania od włamań i kradzieży zostaniemy zapytani o rodzaj drzwi zewnętrznych, które posiadamy. Ich parametry techniczne i wyposażenie są kluczowe dla objęcia tego typu ubezpieczeniem. Przy zakupie drzwi warto zwrócić uwagę na ich parametry antywłamaniowe, ponieważ dzięki nim będziemy mogli skorzystać z obniżenia rocznej składki ubezpieczeniowej. Jednym z najistotniejszych dokumentów jakie powinien dostarczyć sprzedawca jest certyfikat klasyfikacji drzwi w zakresie odporności na włamanie, który określa klasę antywłamaniową drzwi. Jeżeli producent nie udostępnia takich materiałów Klientom, nie powinniśmy mu ufać na słowo.

Kwalifikacje zamków do zniżki

Ubezpieczyciel może poprosić nas także o bardziej szczegółowe informacje na temat wyposażenia drzwi. Najistotniejsze są w tej kwestii zastosowane zamki. Podstawą kwalifikującą mieszkanie czy dom do obniżonej składki ubezpieczeniowej jest posiadanie dwóch zamków wielozapadkowych lub jednego zamka wielopunktowego. Przy kupowaniu drzwi dopytajmy więc sprzedawcę o wykorzystane w skrzydle zamki.

Dokumentację należy zachować

Otrzymane od producenta dokumenty certyfikujące drzwi warto zachować na przyszłość. W przypadku ewentualnej próby włamania lub kradzieży przedmiotów z domu czy mieszkania, ubezpieczyciel może chcieć zweryfikować, czy przedstawione przez nas informacje o wyposażeniu drzwi zewnętrznych są zgodne ze stanem rzeczywistym.

Jeśli masz pytania bądź wątpliwości - zwróć się do nas. Pomożemy dokonać odpowiedniego wyboru.

Powyższy artykuł jest wyrazem poglądów i opinii wyłącznie jego autora. T-Dom nie ponosi odpowiedzialności za zawartość tego artykułu ani za możliwe konsekwencje jakichkolwiek działań podjętych w oparciu o dostarczone w nim informacje.
Ikona artykułu

Trudna decyzja?

Doskonale znamy dostępne na rynku produkty i rozwiązania.

Pomożemy Ci dokonać wyboru!

UMÓW SIĘ NA POMIAR


Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało wysłane.

Coś poszło nie tak z wysyłaniem formularza..